Názor čtenáře : Jsem zásadně proti návrhu elektrárny

20. listopadu 2007 v 21:29 | J.Fabián |  Téma: Akvapark a elektrárna
Záměr PDI - to, co se dneska honosně nazývá "elektrárnou na biomasu" je vlastně pořád ta samá, dobře známá spalovna čehokoliv, protože ta "biomasa" je právě to, co musí hořet, aby se tam dalo spálit i to, co normálně nehoří!
A "elektrárna na biomasu" je to taky proto, aby se případně daly čerpat dotace z fondů na využívání obnovitelných zdrojů energie.
Vlastně úplně geniálně vymyšlený podnikatelský záměr - peníze budou:
1) z likvidace odpadů,
2) z vyprodukované elektřiny,
3) z odpadního tepla, které se určitě bude prodávat tomu akvaparku, o kterém jsem tuším v Boleslavsku navíc četl vyjádření, že ho vlastně nenavrhují pro sebe, ale pro město!
Pěkně děkuju - další ŠMAK!!! Už vidím to vstupné; JAKÝKOLIV majitel akvaparku bude těžko dotovat provoz - úpravu vody, opravy budov a technologií nebo třeba plavčíka :-)), i kdyby snad měl
nakrásně teplo zadarmo.
Jsem zásadně proti - už teď je doprava pro Kosmonosy průšvih, natož ještě "těch pár náklaďáků navíc". Ať si to Grisha z PDI postaví tam, kde bydlí! A navíc se bojím těch pohádek o úplně neškodném spalování a ještě více neškodné strusce, zbývající po něm...
*
A jaký názor máte na celou věc vy ? Využijte možnosti komentáře k tomuto článku nebo hlasujte v anketě, kterou naleznete v této rubrice.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama