Zástupci občanského sdružení Naše Kosmonosy se sešli se zástupci vedení města

22. listopadu 2007 v 20:51 | David Odnoha |  Občanské sdružení "Naše Kosmonosy"
Na úterý 20.listopadu ve 13 hodin obdrželi zástupci OS Naše Kosmonosy pozvánku na jednání Rady města. Tématem byly připomínky sdružení vůči návrhu změny ÚP města č.2, zejména bod č.37, tj.požadavek firmy Kobora na změnu zařazení území mezi Canabou a Oborou z RS (rekreace a sport) na BI (bydlení individuální).
Zástupci občanského sdružení zopakovali svůj zásadní nesouhlas s tímto záměrem, a nesouhlasí ani s nyní plánovaným částečným zastavěním plochy (zbytek plochy je nezastavitelný z důvodu ochranných pásem). Dle zástupců radnice by se jednalo o zhruba 4 - 6 domů, rozloha dosud neznámá. Na to reagovali zástupci OS námitkou, že změnit ráz celého území kvůli pár domům je nesmysl a nenavratitelná chyba.
Korektní jednání trvalo zhruba 40 minut a rozhodnutí samozřejmě nepřineslo. To mají v rukou zastupitelé města, a to na veřejném jednání v hasičské zbrojnici, dne 29.11.2007.
Kaňkou na jednání bylo popření tvrzení členů sdružení, že za požadavkem o změnu zařazení území z RS do BI stála firma Kobora. Toto tvrzení bylo starostou Dlouhým radikálně odmítnuto jako naprosto nepravdivé a nepodložené. V tu chvíli ale starosta neříkal pravdu (viz.přiložený výstřižek z březnového vydání KH, které je ke stažení na internetových stránkách města , v sekci Zpravodajství).
Vzhledem k tomu, že ze strany zástupců města nepadl žádný skutečně zásadní argument pro výstavbu několika málo domů uprostřed současné louky, může toto popření skutečného stavu věci (ať již nechtěné či záměrné) vyvolávat různé, byť dosud ničím nepodložitelné dohady a spekulace o skutečné příčině prosazování tohoto záměru.
Za občanské sdružení se jednání zúčastnila trojice p.Malinová, p.Langová, p.Odnoha, na straně města jednal starosta Dlouhý, místostarostka Procházková, p.Kyselová a p.Řezáčová.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama