Boleslavák Rašín byl tři týdny v Laponsku se psy

23. února 2010 v 21:48 | www.boleslavsky.denik.cz/Lucie Kučerová |  Napsali o našem městě
Ivo Rašín z Mladé Boleslavi putoval tři týdny se psím spřežením po Laponsku. Po území, pro něž je příznačných šest měsíců tmy, deset měsíců zimy a kde dvanáct měsíců fouká vítr. O své zážitky z dobrodružné výpravy se podělí s návštěvníky své přednášky s názvem Se psím spřežením po nejsevernější části evropského kontinentu.

Přednáška se uskuteční ve čtvrtek 4. března v kosmonoské hasičské zbrojnici v rámci jarního cyklu Osvětové besedy Kosmonosy.


Milada Remešová, předsedkyně Osvětové besedy, řekla: "Na jarní období máme připravené tři zajímavé přednášky i s promítáním fotografií. Všechny se uskuteční v kosmonoské hasičské zbrojnici vždy od 18 hodin."

O zážitcích z výpravy na nejvyšší horu světa Mount Everest, která leží v Himálajích, bude vyprávět boleslavský horolezec Petr Mašek. Jeho přednáška se uskuteční 11. března. Původně pětičlenná expedice odcestovala 23. března 2009 do Nepálu. Po neúspěšném pokusu o zdolání Annapurny dostala zprávu, že Čína otevřela hranice s Tibetem a po získání nezbytných povolení vyrazila na druhý hlavní cíl výpravy, na nejvyšší horu světa Mount Everest (8848 m). Petr Mašek povypráví o zážitcích z výpravy, o překonávání překážek a nástrah počasí, které znemožnilo v závěru vrcholový výstup.

Třetí přednáška jarního cyklu bude mít název Rostliny v Bibli a biblických zemích. S tímto tématem návštěvníky seznámí Václav Petříček 24. března.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama