Školáky a jejich doprovod čekají 1.září bojové podmínky

31. srpna 2010 v 18:05 | David Odnoha |  Reportáže, fotoreportáže
zámek a okolí 31.8. 17:00 hod.
Ve středu 1.září od osmi hodin ráno se v kosmonoské škole na zámku koná slavnostní zahájení nového školního roku, které je pravidelně věnováno zejména novým prvňáčkům.

Kombinace letošního špatného počasí a probíhající rekonstrukce nádvoří a prostoru před zámkem tuto zítřejší slavnost minimálně hodně znepříjemní. Prostor před zámeckými vraty je podmáčený, dlažebních kostek před vchodem do zámku chybí ještě téměř polovina, hotové není ani nádvoří. Bláto a podmáčená hlína a písek jsou všudypřítomné. Přiložený mix fotografií pochází z dnešní 17-té hodiny.

Dle dostupných informací je ale připraveno záložní řešení. Školáci, jejich doprovod, učitelé a zaměstnanci školy by měli nový školní rok zahájit na posekaném trávníku před Salla Terrenou v zámeckém parku, kde se za příznivého počasí konají divadelní představení v rámci Zámeckého kulturního léta.

Teď už nezbývá než všem účastníkům zítřejší slavnosti popřát noc a ráno bez deště a pro všechny alespoň dvojciferné teploty. Slavnosti  budu zítra jako zaujatý doprovod sám přítomen, přinesu Vám tedy i reportáž a fotogalerii.

Všem školáčkům, školákům, učitelskému sboru a dalším zaměstanancům školy přeji vydařený školní rok.
 


Komentáře

1 Kamila Krejčová | 31. srpna 2010 v 20:52 | Reagovat

Jako maminka prvňačky (která na vlastní oči viděla stav před zámkem) musím napsat, že jsem víc než smutná. Opravdu mě mrzí, že prvňáčci začnou svůj školní život po kotníky v blátě a skolem přes haldu dlažebních kostek.

A taky nechápu proč když už nastal skluz tak proč se ještě nepočkalo několik dní s vybagrováním asfalu před zámkem, ten tuším vybagrovali minulý čtvrtek. Pár dní už to nezachrání....
KK

2 David Odnoha | 31. srpna 2010 v 21:01 | Reagovat

Ahoj Kamčo,
jako táta prvňačky - spolužačky Tvé prvňačky - jsem se tam jel dnes přesvědčit, že se pesimistické scénáře nenaplnily. Bohužel, naplnily, možná je ještě překonaly. O tom, že bude před lékárnou bagrováno, se psalo od půlky července, taky nechápu, proč se tak stalo minulý týden. Postrádá to logiku, je to škoda pro všechny... Nezávidím to ani učitelům, ani dětem, ani nám, kdo tam zítra budeme vyšňoření šlapat do bláta nebo stát v promočené trávě. Naříkat asi nemá cenu, můžeme jen přemýšlet, proč tam mnoho prázdninových dnů bylo po třetí hodině zamčeno a pusto prázdno..teď už to nikdo nedožene.
Uvidíme se ráno, snad to těm našim holkám úsměv z tváře nesebere.
David

3 Kamila Krejčová | 31. srpna 2010 v 21:32 | Reagovat

Fakt je mi líto že to budo mít naše prvňačky takhle bojové :-(
No naříkat nemá cenu. Je fakt že na nádvoří včera pracovali tempem za které by se stachnovci nemuseli sytdět. Což se teda o dláždění před bránou říct nedá. Stavebníků asi termíny nic neříkají. Já když mám termín a dostanu (jakokoli vinou) se do skluzu tak najmu další lidi makám třeba do rána ale termín je svatý. To by mš zajímalo jestli je ve smlouvě nějaká snakce .....
Ta zítra snad to holčičkám úplně nepokazí den. Nu což do aktovky pohotově schováme holínky...štěstí přeje připraveným :-) KK

4 Edmir Dizdarevič | 31. srpna 2010 v 23:03 | Reagovat

Ať vám alespoň přeje počasí...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama