Dotace pro SK Kosmonosy pro letošní rok činí 350 tisíc Kč. Proplácení bude navíc jen oproti fakturám.

12. dubna 2011 v 12:14 | David Odnoha |  Komunální události
Téma dotací pro SK Kosmonosy dělí kosmonoskou veřejnost každoročně na minimálně dva nesmiřitelné tábory. Dle diskuzí na tomto blogu to vypadá, že větší skupinu tvoří lidé, kterým jsou vysoké dotace pro sportovní klub zcela proti srsti. Letos se zde navíc objevily i názory lidí z okolí SK Kosmonosy, které upozorňovaly na možnou netransparentnost v hospodaření klubu. Starostka města však trvá na tom, že všechny peníze od města jsou každoročně řádně proúčtovány a jejich využití zdokladováno.
.
Sportovní klub Kosmonosy požádal letos o dotaci ve výši 600 tisíc korun. Novým zastupitelstvem založený Výbor pro školství, kulturu a sport po jednání s představiteli klubu doporučil přiznat klubu pro letošek dotaci ve výši 350 tisíc (v uplynulých letech činila dotace zhruba kolem 500 tisíc ročně). Zastupitelé s tímto návrhem souhlasili s tím, že tato částka bude čerpána jen oproti fakturám či jiným dokladům, navíc budou předložené doklady kontrolovány právě zmiňovaným výborem. Tím by se mělo dosáhnout maximálně transparentního čerpání peněz města. .


Oproti minulým rokům se jedná o výrazný posun ve prospěch města a jeho hospodaření. Další posun k lepšímu lze s největší pravděpodobností očekávat díky aktivitě Výboru pro školství, kulturu a sport, který připravuje pravidla pro co možná nejobjektivnější rozdělování dotací místním klubům, spolkům a sdružením. Pravidla mají být závazná již pro žádosti o dotace na příští rok, a to pro všechny žadatele.
 


Komentáře

1 Vašek | 12. dubna 2011 v 15:24 | Reagovat

No hlavně aby si SK Kosmonosy na podzim nepobrečeli na městě a nebyla jim dána druhá dotace jako tomu bylo v jiné roky, a nakonec by těch 600.000,- stejně dostali.  Zajímavé je že v rozpočtu je na dotace určeno dle diskus ena zastupitelstvu 1.000.000,- ale ten nebyl zcela rozdělen, mě připadá že to je i připravený že se nakonec SKK další peníze dají :( !!!

2 Pavel Janeček | 13. dubna 2011 v 6:20 | Reagovat

Dobrý den, všem. Na článku mne zaujala tao věta: "Starostka města však trvá na tom, že všechny peníze od města jsou každoročně řádně proúčtovány a jejich využití zdokladováno". Já měl vždy pocit, že se tu mluví o tom, že SKK hospodaří tak nějak všelijak... pokud ale paní starostka má podklady a ví, že je vše OK, tak nechápu, proč se jednou provždy na ZM tyto doklady nevezmou a neukáže se zastupitelům a veřejnosti, že SKK žádný problém nemá. Aspoň tu nebudeme muset spekulovat! To je tak trochu výzva zastupitelům, ať takový bod protlačí na jednání ZM a doklady si projdou - zas takový problém by to být neměl. Pak mám sem (nebo na stránky města) mohou doklady naskenovat a poslat, rozpočet města (návrh) také visel na webu a nebyl to problém, rozpočet klubu resp. hospodaření s dotací je 100x menší (cca 50mil/0,5mil minulá dotace).

3 David Odnoha | 13. dubna 2011 v 8:41 | Reagovat

[2]:Dobré ráno,
musíme rozlišovat mezi hospodařením s penězi od města a celkovým hospodařením klubu. Klub má ještě příjmy z pronájmů prostor a z reklamy na stadionu, možná ještě další, nevím přesně. Paní starostka a vedoucí finančního odboru shodně potvrzují, že finanční prostředky poskytnuté městem jsou vždy řádně proúčtovány. Samozřejmě je otázkou, zda byly použity efektivně - to by mohly zjistit plánované kontroly Výboru pro školství, kulturu a sport. Jenže - SKK je občanské sdružení s řádně zvoleným výborem a předsedou, myslím, že nemají povinnost obnažovat své kompletní (ne)hospodaření. Celkové hospodaření klubu ale samozřejmě důležité je: čím horší totiž je, tím vyšší mohou být požadavky klubu směrem k městu. Jinak co se týče dohadu, že stejně letos ještě nějaký prosík, a s ním i další dotace přijdou, nemyslím si to. V rozpočtu se sice vyčlenilo na podporu všech spolků a klubů milion korun, ale ani Výbor pro školství, kulturu a sport, ani Rada města s další dotací nepočítá - další peníze pro SKK nejsou ani v tzv.rezervě. Osobně již letos nezvednu ruku ani pro jednu korunu navíc.

4 Strauss | 13. dubna 2011 v 11:10 | Reagovat

Dnes začnu pracovat na popisu metody pana M. Pan M., protože ani vedení města, ani zastupitelé neprojevili zájem, obrátí se na prvoligové kluby a především na p. Karla Poborského. Tím je možnost Kosmonos ztracena. Každý je svého štěstí strůjcem. Metodu na získání peněz pro Kosmonosy jsme, jako dva levicoví blbci, hodlali předat zadarmo. Pan M. mi dovolil alespoň částečně odhalit náš společný projekt.

Je správné hlídat každou korunu, škrtat zbytečné výdaje. Ovšem, kdyby tak postupoval Baťa, tak by strávil celý život u verpánku. Je třeba také hledat možnosti na zvýšení majetku podnikáním. To je náročnější forma, zde pečlivé vysedávání v kanceláři a svědomitá a včasná docházka do práce nestačí. Howgh, jak říkala také sestra Vinetuova.

5 Pavel Janeček | 13. dubna 2011 v 14:51 | Reagovat

[3]::Dobrý den, Davide - já měl také na mysli VÝHRADNĚ dotaci... jinak je hospodaření klubu jejich věc, pokud jde o jejich peníze... I když je otázkou, zda příjem z reklamy umístěné na obecním majetku má či nemá být pod kontrolou města apod. to je ale věcí dalších jednání. A pak je otázkou, zda má město právo požadovat vrácení části peněz zaplacených za dnes již "historický tunel" (zasvěcení vědí).

6 Pavel Janeček | 13. dubna 2011 v 14:52 | Reagovat

ten smajlík se tam udělal sám... se omlouvám

7 Strauss | 14. dubna 2011 v 12:50 | Reagovat

V této diskusi ještě uveřejním několik informací o trenažérovém systému, aby nevznikl dojem, že jde z mé strany o recesi. Chce-li někdo s úspěchem podnikat, musí se zaměřit na oblast, kde budou k mání velké peníze, a to dlouhodobě. K úspěchu dále musí mít produkt, který nemá konkurenci. To vše zde bylo k dispozici. Protože jsem líná socka v důchodu, musím se do psaní nutit. Takže, pokud někdo má zájem o další informace, občas se koukněte na tuto stránku. Nyní nashledanou, jdu hibernovat.

8 Strauss | 15. dubna 2011 v 14:23 | Reagovat

Byl jsem upozorněn mým známým, pane Kloučku, expertem na průzkum trhu, že město Kosmonosy má ve mně zajímavý sponzorský potenciál. S velkým, přímo neuvěřitelným investičním multiplikátorem. Stačí, když si koupím fixtužku a kreslící čtvrtku A3 a s nápisem JEDNA FACKA 1 500 KČ si stoupnu před obecní úřad. Kosmonoský horizont na to upozorní veřejnost. Střízlivý odhad výnosu: 150 000 Kč. Někteří patrioti půjdou prý i třikrát. Expert nedoporučuje napodobovat. Ne každý má takovou přitažlivost pro občany. K tomu je třeba prý charisma , jako mám já nebo jeden nejmenovaný předseda poslaneckého klubu parlamentu ČR.

9 Strauss | 17. dubna 2011 v 23:47 | Reagovat

JAKÝ MĚL BÝT NÁVRH NA "PENĚZOVOD STADION", KTERÝ SE JIŽ NEUSKUTEČNÍ?

Návrh p. M. a mne pro získání peněz Kosmonosům vycházel ze  dvou základních podmínek:
1. Musí existovat prostředí, kde se stále ještě pohybují a budou pohybovat velké peníze.
2. Bude-li v tom prostředí velká konkurence, je třeba přijít s bezkonkurenčně kvalitním produktem, nebo s konkurenčně schopným produktem.

K bodu 1: Velké peníze se pohybují také ve fotbale. Velká je také konkurence. Prorazit je možno jen prodejem vysoce kvalitních, dynamických fotbalových techniků. Po těch bude velká poptávka, dokud fotbal bude existovat. Zde je příležitost, protože v naší zemi se nevěnuje pozornost technice, jakou vyžaduje současný fotbal. Stále se upírá pozornost na kondici a taktiku, což je správné sice, ale nestačí to pro úspěchy v Evropě.

K bodu 2: Metodami, kterými se osvojuje u nás dynamická míčová technika, vychovají se jenom šedé, nevýrazné fotbalové myši. Nikde v dnešní odborné literatuře nenajdete návod, jak vychovat kvalitního technika, či dokonce fotbalovou hvězdu. Podle rad z těchto pramenů můžete trénovat spoustu roků, stejně to nikam nedotáhnete. Příklad: Hráči, kteří hrají třeba 10 let 1.ligu.
Trenažérový systém pana M. snadno naučí dovednostem pro dnešní fotbal. Tedy ne pro varité, ale pro dnešní tvrdý, rychlý, kolektivní, takticko-technický fotbal, jaký se hraje ve světě. O čem přemýšlejí ta mračna trenérů, když něco tak jednoduchého, jako jsou trenažéry, se dávno už nepoužívá? Bohužel, všichni se domnívají, že technické kvality jsou jen výsadou jen nemnoha talentovaných. Pan M. překonal tuto myšlenkovou bariéru. Na trenažérech se naučí kdejaké nemehlo kopat do balonu, jak se sluší na dnešní dobu.Každý za jinou dobu, ale do dvou let zaručeně.

TRÉNINK DYNAMICKÉ TECHNIKY NA TRENAŽÉRECH 1. GENERACE A AKCELERAČNÍCH PLOŠINÁCH.

1. Druhy trenažérů.
2. Metody trenažér. tréninku.
3. Flexibilní trenažérové centrum pro trénink dynamické techniky.
4. Intermitentní, vysoce intenzivní trénink rychlostní vytrvalosti, spojený s technickým tréninkem v trenažérovém centru.
5. Intermitentní trénink jenom dynamické techniky ve flexibilním centru.
6. Kontrola účinnosti tréninků.
7. Důležitost individuálního tréninku.
8. Modelování hráčů touto metodou.
9. Prognozy vývoje fotbalu.
10. Akcelerační plošiny.
11. Trénink běhu tzv. nadmaximálními rychlostmi. Trénink techniky tzv. nadmaximálními rychlostmi.

To je návrh pana M. pro 1.ligu. pro Kosmonosy by bylo použitelné jenom něco.

POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ.

10 Strauss | 20. dubna 2011 v 23:03 | Reagovat

POKRAČOVÁNÍ "PENĚZOVOD":

Předpokládali jsme, že v Kosmonosích by se musely splnit tyto požadavky:
1. Klub by byl převeden městu, zákonně a se souhlasem SK Kosmonosy, pokud je to vůbec možné.
2. Město by investovalo do zhotovení trenažérů 400 000 Kč.
3. Důležitou podmínkou by bylo zachování přítomnosti pana Klepáče v klubu a zřejmě také trenérů, kteří by disponovali potřebnou adaptibilitou a schopností více pracovat a více se učit.
4. Pan Klepáč by byl spojovací článek mezi městem a realizačním týmem, koordinátorem, správcem areálu a "likvidátorem průšvihů".
5. Klepáčův realizační tým by nepobíral pravidelný plat z prostředků města.
6. Jejich odměna by byla jen a jen z prodeje hráčů, kvalitně vychovaných hráčů.
7. Muselo by to být nejméně 20 procent z ceny hráče. Možná až 30 procent.
8. Město by nesmělo takovou dohodu lakotně měnit.
9. Město při prodeji hráče by si vymínilo podmínku, že nový klub vyplatí, pokud i on prodá hráče dále, 10 procent z nové ceny hráče Kosmonosům.
10. Z těchto peněz by zase připadla odměna realizačnímu týmu - 1 desetina. Jak říkají odborníci na tvorbu zisku: Motivovat, motivovat, motivovat - jinak zisk nebude.
11. Koordinátor Klepáč by měl příjem z prodeje každého hráče, trenéři jen z hráče, na jehož růstu se podíleli. To proto, aby se někdo nevezl.
12. Hráči s vhodnými předpoklady, levní, by se hledali všude, třeba i na Babě, pokud by byl hlášen výskyt. Jinak také mezi Ukrajinci, Slováky, Vietnamci, atd.
13. Klub by nebyl zaměřen především na 1.B třídu, ale na výchovu hráčů a prodej. Přesto by se tabulková pozice po čase zřejmě zlepšila. Hráči by po určitou dobu byli novými treninky unaveni.
14. Vše by muselo být transparentní, zákonné a oboustranně výhodné.
15. Pan M. by po určitou dobu zdarma kontroloval a ovlivňoval tréninky, aby se nový styl zaběhl a aby laťka kvality byla tak vysoko, aby příprava umožňovala dosahovat patřičných přínosů. Předpokládali jsme, že po určité době by začal realizační tým pracovat tvořivě, samostatně, jakmile by pochopil výhody postupů, které nemají u nás rovnocenný protějšek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama