Začaly práce na výstavbě "Penzionu Cosmos"

3. dubna 2012 v 21:34 | David Odnoha |  Z dění ve městě
V září 2010 schválili zastupitelé záměr výstavby sportovně-rekreačního zařízení v Kosmonosích. Loni žadatel, pan Horecký, požádal s podporou vedení města o poskytnutí dotace z Regionálního operačního programu Střední Čechy. Podařilo se, a samotná realizace mohla být v uplynulých dnech zahájena.

"Jedná se o rodinné sídlo, a rodina samotná nebude mít sílu dát vše do pořádku," sdělil na úvod svého představení záměru před zastupiteli v září 2010 pan Horecký a dodal, že jde o zcela privátní záměr, jehož realizace nebude stát město ani jedinou korunu. Nutná bude pouze dohoda s městem o přístupové cestě ke statku. "Od města bychom rádi dostali podporu tomuto projektu, abychom mohli dál pracovat na podkladech k získání dotace," uvedl dále Horecký.

Dle prověřovací studie z roku 2010 řeší zástavbu a revitalizaci hospodářských stavení vpravo vedle hasičské zbrojnice, dnes čp.166. Projekt směřuje k rozšíření služeb občanům Kosmonos, podporuje turistický ruch, zejména cykloturistiku, umožňuje relaxační pobyt v zahradě přímo v centru obce. Další možnosti pro občany jsou pronájem kongresového sálu (až cca.50 posluchačů), fitness, spinning, masáže, kadeřnictví, pedikúra, sauna, vířivky. Plánuje se i spolupráce s Muzejním spolkem a instalace muzejních exponátů v prostorách malého muzea. Součástí projektu by mělo být ubytování s kapacitou 19 lůžek, parkování by mělo být řešeno uvnitř areálu.


Architektonický návrh přísně respektuje historické centrum Kosmonos, stavba je rozdělena do tří částí. V prostoru bývalé sýpky se nachází služby přístupné široké veřejnosti, tento objekt je přístupný i z veřejného prostranství. V bývalých stájích se nachází z jedné polovina přízemní budova s prostory muzea a půjčovny a prodejny kol. Ve zvýšení části tohoto bloku pak ubytování s bezbariérovým vstupem. V místě bývalé stodoly je umístěn kongresový sál se zázemím a ubytovací prosotry. Tento blok celý objekt uzavírá a navazuje na klidnou zahradu s ovocným sadem ve vnitrobloku s výhledem na Mladou Boleslav.
Tolik informace ze září roku 2010. Získáme-li aktuální informace o finální verzi projektu, nabídneme vám je.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama